Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha dhe Shoqëria:  Kishat e Ndërmarrjeve dhe Institucioneve:  

Chapels of Detention Centers

Për më tepër:  Services to Prison Inmates (0)
Temat
St. Seraphim Fellowship. Orthodox Prison Ministry
http://stseraphim.webs.com/
Patriarkana e Antiokisë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqe private
This site has been created primarily for the volunteers of St. Seraphim’s Fellowship who write letters to the prisoners on the Death Row or serving life in prison. This is the place where we can put our heads together, share ideas and prayer requests. Where we can encourage the other volunteers with stories about the communications we have with the men. It is also a place where we can get direction and guidance, either from the other volunteers or from the ministry.
Mirrors and alternative site versions: http://stseraphim.wordpress.com/, http://stseraphimsfellowship.blogspot.com/
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 10.03.2009, u ndryshua: 02.07.2010
Temat: Services to Prison Inmates, Brotherhoods, Sisterhoods, Religious Organizations
Për më tepër: Chapels of Detention Centers
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodox Christian Prison Ministry
http://www.theocpm.org/
Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
The official prison ministry of SCOBA — the Standing Conference of the Canonical Orthodox Bishops in the Americas. General info, board of directors, resources, Orthodox Christianity, articles, support, and contact.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 17.07.2008, u ndryshua: 09.06.2018
Temat: Services to Prison Inmates
Për më tepër: Chapels of Detention Centers
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente