Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha dhe Shoqëria:  Lëvizjet misionare:  

Services to Prison Inmates

Për më tepër:  Chapels of Detention Centers (0)
Temat
Centre for Spiritual Support of the Orthodox Communities in Confinement
http://4prison.ru/

Kisha Orthodhokse e Rusisë (Not associated with any particular region, Rusia). Faqja zyrtare
St. Ephrem of Syria’s Centre for Spiritual Support of the Orthodox Communities in Confinement.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-10
Shtuar: 24.01.2005, u ndryshua: 09.08.2018
Temat: Services to Prison Inmates
Për më tepër: Lëvizjet misionare, Bamirësi, mëshirë, Material didaktik, Kolegje dhe universitete orthodhkse, Kisha dhe Shoqëria, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Seraphim Fellowship. Orthodox Prison Ministry
http://stseraphim.webs.com/
Patriarkana e Antiokisë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqe private
This site has been created primarily for the volunteers of St. Seraphim’s Fellowship who write letters to the prisoners on the Death Row or serving life in prison. This is the place where we can put our heads together, share ideas and prayer requests. Where we can encourage the other volunteers with stories about the communications we have with the men. It is also a place where we can get direction and guidance, either from the other volunteers or from the ministry.
Mirrors and alternative site versions: http://stseraphim.wordpress.com/, http://stseraphimsfellowship.blogspot.com/
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-5
Shtuar: 10.03.2009, u ndryshua: 02.07.2010
Temat: Services to Prison Inmates, Brotherhoods, Sisterhoods, Religious Organizations
Për më tepër: Chapels of Detention Centers
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodox Christian Prison Ministry
http://www.theocpm.org/
Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
The official prison ministry of SCOBA — the Standing Conference of the Canonical Orthodox Bishops in the Americas. General info, board of directors, resources, Orthodox Christianity, articles, support, and contact.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-4
Shtuar: 17.07.2008, u ndryshua: 09.06.2018
Temat: Services to Prison Inmates
Për më tepër: Chapels of Detention Centers
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Diaconate for the Release of Poor Prisoners and Defendants of the Saint Xeni Orthodox Missionary Sisterhood
http://www.diakonia-filakon.gr/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Сarries out humanitarian and Christian diaconal service. Objective, activities, publications, letters, photos and contacts.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-3
Shtuar: 20.12.2010, u ndryshua: 15.01.2019
Temat: Services to Prison Inmates
Për më tepër: Revista
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodox Christian Prison Ministry of Minnesota
http://www.ocpm-mn.org/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Through the volunteer efforts of clergy and laity, OCPM-MIN will provide Orthodox Christian fellowship and teaching to prisoners and former prisoners in the Twin Cities greater metropolitan area with the intent to help them prepare for transition to society.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 19.12.2012, u ndryshua: 04.01.2014
Temat: Services to Prison Inmates
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Sobor.By. Byelorussian Orthodox Information Portal
http://sobor.by/index1eng.html

Byelorussian Exarchate, Dioqeza e Minskut (Jug-Perëndim, Bjellorusi). Faqja zyrtare
News & photos. Forum. Schools: catechist, bell ringers’, Sunday. Theology, publicism. Workshops for handicaped. Diaconia. Icon painting, architecture. Choir festivals. Church choirs MP3. Youth brotherhood. Kasaks. Prison chapel. Deaf people community. International contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://hramvsr.by/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Беларускi, Deutsch, Français   Referrals: +2/-31
Shtuar: 26.08.2004, u ndryshua: 27.06.2018
Temat: Bamirësi, mëshirë, Byelorussian Exarchate
Për më tepër: Services to Prison Inmates, Diocesan departments, assemblies, committees, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Bell-Ringer Schools, Punim artizanal, Shkolla e Ikonografisë, Precentor and Choral Schools, Shenjtorët, Media dioqeziane, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Dormition of the Holy Mother of God Church in Jelgava
http://uspenijapb.lv/en/
Kisha Orthodhokse e Letonisë, Рижская епархия (Vendet Baltike, Letonia). Faqja zyrtare
Parish background, news and events, articles, social aid, farm, thanks, donations and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Latviešu   Referrals: +0/-14
Shtuar: 01.02.2014, u ndryshua: 08.03.2018
Temat: Kisha Orthodhokse e Letonisë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Services to Prison Inmates, Kampingje verore për çdo moshë, Trade and Trades
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente