Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  Kisha Autonome:  Kisha Orthodhokse e Ukrainës:  

Famulli të Kishës Orthodhokse të Ukrainës

Për më tepër:  Diocese of Alexandria (Ukraine) (0)Diocese of Berdyansk (Ukraine) (0)Dioqeza e Vinicës (Ukrainë) (0)Dioqeza e Vlladimirit te Volijnit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Volijnit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Bjellaja Cerkov (Ukrainë) (0)Dioqeza e Gorllovkas (Ukrainë) (0)Dioqeza e Dnjepropetrovskit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Donetskut (Ukrainë) (0)Dioqeza e Zhitomirit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Zaporozh'ijes (Ukrainë) (0)Dioqeza e Ivano-Frankovskut (Ukrainë) (0)Dioqeza e Kamenets-Podolskijt (Ukrainë) (0)Dioqeza e Kievit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Kirovogradit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Konotopit (Ukrainë) (0)Diocese of Kremenchug (Ukraine) (0)Dioqeza e Krijov Rog (Ukrainë) (0)Dioqeza e Lluganskut (Ukrainë) (0)Dioqeza e Llvovit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Mukaçevo (Ukrainë) (0)Diocese of Nezhin (Ukraine) (0)Dioqeza e Nikallajev (Ukrainë) (0)Dioqeza e Ovruçit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Odesës (Ukrainë) (0)Dioqeza e Polltavës (Ukrainë) (0)Dioqeza e Rovnos (Ukrainë) (0)Dioqeza e Sarnijt (Ukrainë) (0)Diocese of Severodonetsk (Ukraine) (0)Dioqeza e Simferopolit dhe Krimesë (Ukrainë) (0)Dioqeza e Sumijt (Ukrainë) (0)Dioqeza e Ternopolit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Tulçinit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Kharkovit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Khersonit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Khmelnitskijt (Ukrainë) (0)Dioqeza e Khustut (Ukrainë) (0)Dioqeza e Çerkasijt (Ukrainë) (0)Dioqeza e Çernigovit (Ukrainë) (0)Dioqeza e Çernovstijt (Ukrainë) (0)Dioqeza e Llutskut (Bjellorusi) (0)
Temat
Orthodox Churches and Monasteries of Sevastopol, Crimea
http://planetakrim.com/catalog/01/sev-hram/

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Simferopolit dhe Krimesë (Jug-Perëndim, Rusia). Faqja zyrtare
It was Apostle Andrew Called at the First who said the Holy Word on the Land of Geraclean Chersonesus (Korsun in Russian). Professing Holy Skripture on Sevastopol land many ascetics died here. Climent of Rome with his pupils was exiled to Korsun in 98 A.D. St. Martin the Confessor among them (exiled here by monophelits). St. Kiril brought the written language to Kiev Rus from here. St. Prince Vladimir of Kiev was baptised in Chersonesus.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-0
Shtuar: 10.07.2003, u ndryshua: 15.01.2019
Temat: Urban and Rural, Pelegrinazhet, udhëtimet, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodoxy in Yahotyn
http://vira.in.ua/index_en.htm

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
A little site is about Orthodox life in Yahotyn, a town situated in Kiev region of Ukraine. Brief description and photo gallery.
Gjuhët e sitit: English, Українська   Referrals: +0/-0
Shtuar: 27.04.2006, u ndryshua: 15.11.2011
Temat: Parimet e Orthodhoksisë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Sect Studies, Position on Other Christian-like Religions
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Holy Protection of Theotokos Monastery, Goloseevo
http://goloseevo.com.ua/?lang=en
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
Historical reference, schedule of divine services, photo and video galleries, spiritual and vocational school, contacts and directions.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська, Românã   Referrals: +0/-5
Shtuar: 25.02.2016, u ndryshua: 26.02.2019
Temat: Manastire
Për më tepër: Predikime, Shkolla dhe gjimnaze orthodhokse, Parimet e Orthodhoksisë, Asketët dhe Heremitët, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Gregory Biziukovo Monastery
http://bizukiv.ks.ua/
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Khersonit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
History, photo gallery, chants, appeal for help, donations & contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://bizukov-mon.church.ua/, http://bizukov.io.ua/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-2
Shtuar: 06.09.2009, u ndryshua: 19.11.2018
Temat: Manastire
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente