Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  Kisha Autonome:  Kisha Orthodhokse e Ukrainës:  

Manastiret e Kishës Orthodhokse të Ukrainës

Temat
Holy Protection of Theotokos Monastery, Goloseevo
http://goloseevo.com.ua/?lang=en
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
Historical reference, schedule of divine services, photo and video galleries, spiritual and vocational school, contacts and directions.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська, Românã   Referrals: +0/-5
Shtuar: 25.02.2016, u ndryshua: 26.02.2019
Temat: Manastire
Për më tepër: Predikime, Shkolla dhe gjimnaze orthodhokse, Parimet e Orthodhoksisë, Asketët dhe Heremitët, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Holy Dormition Kiev-Caves Lavra. Official Website
http://lavra.ua/en/

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
History (Lavra today, interviews, about the Monastery, caves). Pilgrimage (about church piety and monastic etiquette). Paterikon (the Holy Fathers of the Near and Far caves). Hierarchy, photos, videos and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-3
Shtuar: 01.05.2002, u ndryshua: 03.09.2018
Temat: Shenjtorët, Manastire
Për më tepër: Pelegrinazhet, udhëtimet, Revista
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Akhtyrka Holy Trinity Monastery
http://ahtyr.org/en/

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Sumijt (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
The website of Akhtyrka Holy Trinity monastery. History, rebirth of the monastery. 40-day commemoration Liturgy, guestbook.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Ελληνικά   Referrals: +0/-3
Shtuar: 14.04.2003, u ndryshua: 10.09.2018
Temat: Manastire
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
The Crimean Lavra. The Monastery of Holy Dormition
http://lavra-crimea.ru/EN/

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Simferopolit dhe Krimesë (Jug-Perëndim, Rusia). Faqja zyrtare
The oldest Carthusian monastery in the Christian orthodox world, situated in the Crimea at 2 km from Bakhchisaray, in the Mariampol pass. Information for pilgrims, photos and donations.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Français   Referrals: +0/-2
Shtuar: 26.05.2007, u ndryshua: 12.07.2018
Temat: Manastire
Për më tepër: Murgjëria
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Gregory Biziukovo Monastery
http://bizukiv.ks.ua/
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Khersonit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
History, photo gallery, chants, appeal for help, donations & contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://bizukov-mon.church.ua/, http://bizukov.io.ua/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-2
Shtuar: 06.09.2009, u ndryshua: 19.11.2018
Temat: Manastire
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Panteleimon Convent, Kiev
http://feofania.church.ua/
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
Information, address, photo gallery and interactive map.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-2
Shtuar: 22.02.2012, u ndryshua: 18.03.2019
Temat: Manastire
Për më tepër: Predikime, Lutje, libra lutjesh, Material analizues, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente