Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  Kisha Autonome:  

Kisha Orthodhokse e Estonisë

Për më tepër:  Në estonisht (9)
Temat
St. Alexander Nevsky Cathedral, Tallinn
http://nevsky.orthodox.ee/
Kisha Orthodhokse e Estonisë, Таллинская епархия (Vendet Baltike, Estonia). Faqja zyrtare
News, church, gallery and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Eesti   Referrals: +1/-6
Shtuar: 22.01.2001, u ndryshua: 25.03.2019
Temat: Kisha Orthodhokse e Estonisë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Sunday and Parish Schools, Material analizues, Parimet e Orthodhoksisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Estonian Orthodox Church of Moscow Patriarchate (EOC MP)
http://orthodox.ee/

Kisha Orthodhokse e Estonisë, Таллинская епархия (Vendet Baltike, Estonia). Faqja zyrtare
News. Historical background of Orthodoxy in Estonia. Current situation in the EOC MP. Primate of the EOC MP. Clergy. Parishes. Pühtitsa convent. Estonian Saints. Patriarch Alexy of Moscow and all Russia. Links to orthodox web sites.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Eesti   Referrals: +0/-8
Shtuar: 13.06.2004, u ndryshua: 14.02.2019
Temat: Kisha Orthodhokse e Estonisë, Dioqezat
Për më tepër: Data-base, Fjalorë, informacione, kërko, Shenjtorët, Media dioqeziane, Personals, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik, Manastire, Kisha Orthodhokse e Rusisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Holy Trinity Church, Türi
http://tyri.orthodox.ee/
Kisha Orthodhokse e Estonisë (Vendet Baltike, Estonia). Faqja zyrtare
New church construction, history, basics of Orthodox faith, liturgy, photos, and news.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Eesti   Referrals: +0/-4
Shtuar: 25.04.2007, u ndryshua: 09.07.2018
Temat: Kisha Orthodhokse e Estonisë, Vende të ndryshme
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Church of the Icon of the Mother of God “Quick to Hearken”, Tallinn
http://panagia.orthodox.ee/

Kisha Orthodhokse e Estonisë (Vendet Baltike, Estonia). Faqja zyrtare
Church structure, clergy, churches, Pyhtitsa Dormition Convent, history.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Eesti   Referrals: +0/-4
Shtuar: 09.11.2005, u ndryshua: 25.06.2018
Temat: Kisha Orthodhokse e Estonisë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Ikona të Nderuara, Lutje, libra lutjesh, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente