Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  Kisha Autonome:  Byelorussian Exarchate:  

Parishes of the Byelorussian Exarchate

Për më tepër:  Dioqeza e Bobruiskut (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Brest (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Vitebskut (Bjellorusia) (0)Dioqeza e Gomelit (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Grodnos (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Minskut (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Mogilijovit (Bjellorusia) (0)Dioqeza e Novogrudokut (Bjellorusia) (0)Dioqeza e Pinskut (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Pollotskut (Bjellorusi) (0)Dioqeza e Turovit (Bjellorusi) (0)
Temat
St. Nicholas Church in Brest
http://stnikolas.hram.by/
Byelorussian Exarchate, Dioqeza e Brest (Bjellorusi) (Jug-Perëndim, Bjellorusi). Faqja zyrtare
Parish life, events, youth organization, Sunday school, sisterhood, choirs and educational activities.
Mirrors and alternative site versions: http://stnikolas.brest.by/
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-2
Shtuar: 31.01.2012, u ndryshua: 26.04.2016
Temat: Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Church of Saint Martyress Tatiana, Vitebsk
http://tatianavit.orthodoxy.ru/
Byelorussian Exarchate, Dioqeza e Vitebskut (Jug-Perëndim, Bjellorusi). Faqja zyrtare
The official website of the church which will be erected on Moskovskiy avenue near the State Technological University of Vitebsk. The life of Saint Martyress Tatiana, charity donations, photo archive and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 08.08.2002, u ndryshua: 21.05.2018
Temat: Kishat e Institucioneve Edukative, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Shenjtorët
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Sobor.By. Byelorussian Orthodox Information Portal
http://sobor.by/index1eng.html

Byelorussian Exarchate, Dioqeza e Minskut (Jug-Perëndim, Bjellorusi). Faqja zyrtare
News & photos. Forum. Schools: catechist, bell ringers’, Sunday. Theology, publicism. Workshops for handicaped. Diaconia. Icon painting, architecture. Choir festivals. Church choirs MP3. Youth brotherhood. Kasaks. Prison chapel. Deaf people community. International contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://hramvsr.by/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Беларускi, Deutsch, Français   Referrals: +2/-8
Shtuar: 26.08.2004, u ndryshua: 27.06.2018
Temat: Bamirësi, mëshirë, Byelorussian Exarchate
Për më tepër: Services to Prison Inmates, Diocesan departments, assemblies, committees, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Bell-Ringer Schools, Punim artizanal, Shkolla e Ikonografisë, Precentor and Choral Schools, Shenjtorët, Media dioqeziane, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente