Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  

Famulli

Nëntemat:  Famulli në Rusi sipas dioqezave (0)Vende të ndryshme (1)Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik (0)
Për më tepër:  Dioqeza e Moskës (Moskë qytet) (0)Famulli në rajonin e Moskës (0)Famulli në Shën Pjetërburg dhe rrethina (0)Famulli të Kishës Orthodhokse Ruse jashtë Kufijve (0)
Temat
UK parishes, Archdiocese of Russian Orthodox Churches in Western Europe
http://archdiocese.uk/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Архиепископия западноевропейских приходов русской традиции (Evropa perëndimore, Britania e Madhe). Faqja zyrtare
The website of the UK parishes of the Archdiocese of Russian Orthodox Churches in Western Europe. History, clergy, welfare policy, information on Orthodox Christianity and contacts.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-8
Shtuar: 30.01.2020
Temat: Vende të ndryshme, Famulli
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Church of St. Seraphim of Sarov in Alexandrov
http://xramserafima.ru/main_news/main_news.eng.html

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Александровская епархия (Rusia Qëndrore, Rusia). Faqja zyrtare
One of the first churches in Russia dedicated to St. Blessed Seraphim of Sarov. Opened in 1905, closed down and ruined in 1928. The website contains information on the Church, Seraphim of Sarov and materials on Orthodoxy.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-6
Shtuar: 30.03.2007, u ndryshua: 09.11.2020
Temat: Famulli në Rusi sipas dioqezave, Famulli
Për më tepër: Predikime, Parimet e Orthodhoksisë, Shenjtorët, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. John Chrysostom Church, Godenovo
http://godenovo.ru/english/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Переславская епархия (Rusia Qëndrore, Rusia). Faqja zyrtare
History of Pereslavl-Nikolsky monastery and the miraculous Cross of Godenovo.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Ελληνικά   Referrals: +0/-5
Shtuar: 18.11.2019, u ndryshua: 12.12.2020
Temat: Famulli në Rusi sipas dioqezave, Famulli
Për më tepër: Mrekullitë, Ikona të Nderuara, Lutje, libra lutjesh, Manastire, Besimi Orthodhoks, Kisha Orthodhokse e Rusisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Church of St. Catherine the Great Martyr in-the-Fields
http://st-catherine.ru/
Kisha Orthodhokse në Amerikë (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
Representation of the Orthodox Church in America to the Russian Orthodox Church of the Moscow Patriarchate. Site sections: St. Catherine; history of the church; clergy; sermons; parish life; sunday school; photogallery; news & info; links; schedule of services.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-4
Shtuar: 25.02.2003, u ndryshua: 28.12.2019
Temat: Famulli të Kishës Orthodhokse në Amerikë, Kisha Orthodhokse në Amerikë
Për më tepër: Ikona të Nderuara, Famulli
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2020, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente