Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse e Rusisë:  Kisha Autonome:  

Kisha Orthodhokse e Kinës

Për më tepër:  Në gjuhën kineze (13)
Temat
Orthodoxy in China
http://chinese.orthodoxy.ru/
Kisha Orthodhokse e Kinës (Azia Lindore, Kina). Faqja zyrtare
Official page of Group for Study of Orthodoxy in China organized by Department for external church relations of Moscow Patriarchate (DECR MP).
Gjuhët e sitit: Русский, English, 中文   Referrals: +0/-4
Shtuar: 08.11.2001, u ndryshua: 02.05.2016
Temat: Orthodhoksia në Botë, Kisha Orthodhokse e Kinës, Kisha Autonome
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodoxy in China
http://www.orthodox.cn/
Kisha Orthodhokse e Kinës (Azia Lindore, Kina). Faqja zyrtare
History and current status of the Orthodoxy in China. Liturgical texts, prayers. Chinese Saints and Their lives. Catechesis. News, articles. Links.
Gjuhët e sitit: Русский, English, 中文   Referrals: +0/-2
Shtuar: 25.06.2004, u ndryshua: 15.11.2010
Temat: Orthodhoksia në Botë, Kisha Orthodhokse e Kinës, Kisha Autonome
Për më tepër: Lëvizjet misionare, Liturgjia, Historia, Historia e Kishës, Shenjtorët, Bibla, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Dormition of the Most Holy Theotokos Church of Beijing
http://orthodoxbj.com/en/
Kisha Orthodhokse e Kinës (Azia Lindore, Kina). Faqja zyrtare
The only Orthodox parish operating in the Chinese capital. Schedule of services, Sunday school, visitors, history, rector, gallery and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 18.04.2014, u ndryshua: 15.10.2018
Temat: Orthodhoksia në Botë, Kisha Orthodhokse e Kinës, Vende të ndryshme
Për më tepër: Sunday and Parish Schools
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Orthodox China. Yahoo Discussion Group
http://groups.yahoo.com/group/Orthodox_China/
Kisha Orthodhokse e Kinës (Azia Lindore, Kina). Faqe private
Attention! The site contains an unmoderated text or banner ads (Për më tepër: Orthodox Web Hosting)
A discussion group for those interested in Chinese Orthodox Christian history, and current missionary efforts.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-3
Shtuar: 08.11.2005, u ndryshua: 30.09.2018
Temat: Discussion Boards
Për më tepër: Lëvizjet misionare, Orthodhoksia në Botë, Parimet e Orthodhoksisë, Gjuha, Studime gjuhësore, Gjuha e shkruar, Kisha Orthodhokse e Kinës
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente