Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Orthodhoksia në Botë:  Rusia orthodhokse:  Urban and Rural:  

Urban and Rural

Temat
Orthodox Berdsk
http://berdsk.orthodoxy.ru/english/english.htm

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Novosibirskut dhe Berdskit (Siberia, Rusia). Faqja zyrtare
About the town. The Transfiguration Cathedral in Berdsk.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +1/-1
Shtuar: 23.03.2006, u ndryshua: 23.08.2018
Temat: Regional study, Urban and Rural
Për më tepër: Gazetat, Famulli në Rusi sipas dioqezave
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodox Churches and Monasteries of Sevastopol, Crimea
http://planetakrim.com/catalog/01/sev-hram/

Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Simferopolit dhe Krimesë (Jug-Perëndim, Rusia). Faqja zyrtare
It was Apostle Andrew Called at the First who said the Holy Word on the Land of Geraclean Chersonesus (Korsun in Russian). Professing Holy Skripture on Sevastopol land many ascetics died here. Climent of Rome with his pupils was exiled to Korsun in 98 A.D. St. Martin the Confessor among them (exiled here by monophelits). St. Kiril brought the written language to Kiev Rus from here. St. Prince Vladimir of Kiev was baptised in Chersonesus.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 10.07.2003, u ndryshua: 15.01.2019
Temat: Urban and Rural, Pelegrinazhet, udhëtimet, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Russische Orthodoxe Kirche im Ausland, Köln
http://rocor-koeln.de/
Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR), Dioqeza e Gjermanisë (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
Information über die Tätigkeit der russischen orthodoxen Kirche im Ausland in Köln, das Leben der Gemeinde des Heiligen Märtyrers Panteleimon, Zeiten der Gottesdienste, Sonntagsschule, Jugendzentrum, Kerzentisch, Gemeindezeitung, Bibliothek.
Gjuhët e sitit: Русский, Deutsch   Referrals: +0/-0
Shtuar: 27.11.2003, u ndryshua: 19.10.2018
Temat: Urban and Rural, Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR)
Për më tepër: Orthodhoksia në Botë, ROCOR Parishes
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Sacred Ascension Church, Guryevsk, Kaliningrad Region
http://ascensi.narod.ru/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Калининградская епархия (Vendet Baltike, Rusia). Faqja zyrtare
In 1999 in the town of Guryevsk in Kaliningrad region the construction of the God’s Temple began. The parish beg you for your charity and sympathy, and will be grateful for any help.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 28.11.2001, u ndryshua: 20.05.2016
Temat: Famulli në Rusi sipas dioqezave
Për më tepër: Sunday and Parish Schools, Urban and Rural
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente