Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Orthodhoksia në Botë:  Gjermania:  

Manastire në Gjermani

Temat
Kloster des heiligen Hiob, München
http://hiobmon.org/
Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR) (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
Freundeskreis, Arbeitskreise, Mitgliedschaft, Gottesdienste, Kontakt, Impressum, Aktuelles, Links.
Mirrors and alternative site versions: http://freundeskreis.hiobmon.de/, http://hiobmon.com/, http://hiobmon.de/
Gjuhët e sitit: Русский, Deutsch   Referrals: +0/-20
Shtuar: 14.08.2012, u ndryshua: 01.08.2019
Temat: ROCOR Monasteries and convents
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Kloster der hl. Elisabeth, Buchendorf
http://www.orth-frauenkloster.de/
Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR) (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
Neuigkeiten, Gottesdienstplan, für Pilger, Werkstätte, Sommerlager, Projekte, Bildergalerie, Kontakt.
Gjuhët e sitit: Русский, Deutsch   Referrals: +0/-8
Shtuar: 14.08.2012, u ndryshua: 04.01.2014
Temat: ROCOR Monasteries and convents
Për më tepër: Kampingje verore për çdo moshë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
German Orthodox Holy Trinity Monastery, Buchhagen, Weserbergland
http://orthodox.de/eng-kloster.php
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
A brief introduction, life at the monastery, reliquary, architecture and art, friends and benefactors, history, yearly publication, monasticism, holy brotherhood, German orthodox chant, guests at the monastery, divine services and events, reading and listening sermons, publications, prayers, support and links.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Deutsch   Referrals: +0/-5
Shtuar: 06.09.2004, u ndryshua: 28.12.2018
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Orthodhoksia në Botë, Parimet e Orthodhoksisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Skite des Heiligen Spyridon in Geilnau
http://www.spyridon-skite.de/
Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
Eine kleine Mönchsgemeinschaft, die zur Serbisch-Orthodoxen Kirche, Diözese für Mitteleuropa, gehört, aber hauptsächlich Deutsch als Gottesdienstsprache pflegt. Kurze Beschreibung, Willkommen des Abtes, Gottesdienste, für Pilger, Bildergalerie, Kontakt.
Gjuha e sitit: Deutsch   Referrals: +0/-3
Shtuar: 22.03.2008, u ndryshua: 17.08.2013
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Sërbisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente