Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Orthodhoksia në Botë:  Asambleja e Episkopëve Orthodhoksë të Francës:  

Manastiret në Francë

Temat
Transfiguration Monastery, Terrasson
http://monastere-transfiguration.fr/EN/

Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Evropa perëndimore, Francë). Faqja zyrtare
Community, virtual tour, history, monastic and apostolic life, video, the French origins of the monastery, Athonite monasteries in France, farm, products, bookstore, Biblical study, synaxarium and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Français   Referrals: +0/-8
Shtuar: 12.08.2009, u ndryshua: 15.03.2019
Temat: Manastiret e Patriarkanës Ekumenike të Konstandinopojës
Për më tepër: Librari, Bli në Internet
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Monastery of the Theotokos and Saint Martin near Carcassonne
http://www.monastere-cantauque.com/english/
Kisha Orthodhokse e Rumanisë (Evropa perëndimore, Francë). Faqja zyrtare
A monastic community within the Romanian Orthodox Church. Sessions in iconography, psaltic chant, Biblical Hebrew, wood engraving, restoration of Icons. Psaltic chant, publications, church building, sacred art, monastery photos.
Gjuhët e sitit: English, Español, Français   Referrals: +0/-8
Shtuar: 13.05.2004, u ndryshua: 03.05.2014
Temat: Manastiret në Francë, Manastiret e Kishës Orthodhokse të Rumanisë
Për më tepër: Sound Files, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Liturgical Vestments and Mass Utensils, Shkolla e Ikonografisë, Precentor and Choral Schools, Liturgjia, Tekste të himneve korale, Përmbledhje muzikore, Asambleja e Episkopëve Orthodhoksë të Francës, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente