Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Orthodhoksia në Botë:  Kanada:  

Institucione Edukative në Kanada

Temat
St. Arseny Orthodox Christian Theological Institute, Winnipeg, Manitoba
http://www.saintarseny.ca/

Kisha Orthodhokse në Amerikë (Amerika e Veriut, Kanada). Faqja zyrtare
Orthodox theological studies in English in-class and by correspondence. Рatron saint is St. Arseny (Chahovtsov), the first Orthodox saint in Canada.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-22
Shtuar: 21.08.2005, u ndryshua: 06.06.2018
Temat: Kolegje dhe universitete orthodhkse
Për më tepër: Kisha Orthodhokse në Amerikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Venerable Alypius and Gregory Icon-Painting School, Calgary
http://icons-canada.blogspot.ca/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Famulli të Patriarkanës në Kanada (Amerika e Veriut, Kanada). Faqja zyrtare
Icon-painting workshops, gallery and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-17
Shtuar: 26.11.2014, u ndryshua: 27.11.2015
Temat: Shkolla e Ikonografisë, Icon Painting Shops
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Maria of Paris Lived Theology School, Toronto, ON
http://www.livedtheologyschool.org/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Kanada). Faqja zyrtare
The aim is to provide an intern/live-in volunteer program that will teach and train interns in both the theological and practical understanding of Orthodox mission. Program, courses, applications, founders, news, photo gallery, staff, contact.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-16
Shtuar: 07.05.2011, u ndryshua: 08.08.2012
Temat: Akademi klerikale dhe kurse shpirtërore
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Metamorphosis Greek Orthodox School, Toronto, ON
http://www.mgos.ca/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Kanada). Faqja zyrtare
Admissions, academics, programs, parents, faith, and contact information.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-13
Shtuar: 24.03.2015
Temat: Shkolla dhe gjimnaze orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodox School of Theology at Trinity College
http://www.trinityorthodox.ca/
Kisha Orthodhokse në Amerikë (Amerika e Veriut, Kanada). Faqja zyrtare
Master degrees, diplomas and certificates in Orthodox and Eastern Christian studies. Mission, vision, values, accreditation, governance, history, programmes, faculty, courses, admissions, student info, news & contacts.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-11
Shtuar: 25.09.2016, u ndryshua: 26.09.2016
Temat: Shkolla dhe gjimnaze orthodhokse, Kolegje dhe universitete orthodhkse, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente