Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Kisha Orthodhokse Autoqefale:  Kisha Orthodhokse e Greqisë:  

Institucione edukative të Kishës Orthodhokse te Greqisë

Temat
Icon Studio Verdonk. Education in Icon Painting
http://www.iconenatelierverdonk.nl/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Evropa perëndimore, Holandë). Faqe private
In the Icon Studio, Jan Verdonk, an Orthodox Church historian and icon painter, gives courses in icon painting. He works in Amsterdam, Utrecht and Overveen, The Netherlands, plus a summer course in the monastery of Steyl, The Netherlands.
Mirrors and alternative site versions: http://facebook.com/OrthodoxIconsAmsterdam/info
Gjuhët e sitit: English, Nederlands   Referrals: +0/-21
Shtuar: 28.05.2005, u ndryshua: 04.04.2019
Temat: Shkolla e Ikonografisë, Icon Painting Shops
Për më tepër: Koleksioni i Ikonave, Ikonografia
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Ecclesiastical Academy of Athens
http://aeaa.gr/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
General info, infrastructure, secretary, staff, studies, events, announcements and Erasmus+.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-15
Shtuar: 11.08.2014, u ndryshua: 15.02.2021
Temat: Akademi theologjike dhe Seminare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
University Ecclesiastical Academy of Thessaloniki
http://aeath.gr/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
News, staff, departments and contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://erasmus.aeath.gr/index.php/
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-12
Shtuar: 24.04.2008, u ndryshua: 09.12.2020
Temat: Akademi theologjike dhe Seminare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Patriarchal University Ecclesiastical Academy of Crete, Heraklion
http://aeahk.gr/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Staff, studies and contact information.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-10
Shtuar: 17.05.2012, u ndryshua: 20.09.2020
Temat: Akademi theologjike dhe Seminare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
University Ecclesiastical Academy of Vella of Ioannina
http://aeavellas.gr/main/en/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Curriculum, studies, staff, students, library, announcements and contacts.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-9
Shtuar: 24.09.2014, u ndryshua: 20.09.2020
Temat: Akademi theologjike dhe Seminare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Faculty of Theology, Aristotle University of Thessaloniki
http://auth.gr/en/theosch/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Publications. Events. Studies. Administration. Departments. Library. Congresses.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-8
Shtuar: 22.06.2005, u ndryshua: 09.02.2021
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente