Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Kisha Orthodhokse Autoqefale:  Kisha Orthodhokse e Bullgarisë:  

Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë

Temat
German Orthodox Holy Trinity Monastery, Buchhagen, Weserbergland
http://orthodox.de/eng-kloster.php
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
A brief introduction, life at the monastery, reliquary, architecture and art, friends and benefactors, history, yearly publication, monasticism, holy brotherhood, German orthodox chant, guests at the monastery, divine services and events, reading and listening sermons, publications, prayers, support and links.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Deutsch   Referrals: +0/-10
Shtuar: 06.09.2004, u ndryshua: 28.12.2018
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Orthodhoksia në Botë, Parimet e Orthodhoksisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Bulgaria Monasteries. Monasteries of Bulgaria
http://www.bulgariamonasteries.com/en/
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
A website which is created to reveal the beautiful world of Bulgarian monasteries and give a starting point for your journey through the land of monasteries. Detailed and illustrated information on over 120 monasteries in Bulgaria, photos, personal stories and comments on visited monasteries.
Gjuhët e sitit: English, Български   Referrals: +0/-2
Shtuar: 01.04.2015
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Nicholas Orphanage at Holy Trinity Monastery, Novi Han
http://www.svetinikolai.org/
Kisha Orthodhokse e Rusisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqe private
Direction, children, contributions, projects, location and contacts.
Gjuhët e sitit: English, Български   Referrals: +0/-2
Shtuar: 03.11.2013, u ndryshua: 09.03.2017
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë, Jetimore
Për më tepër: Bamirësi, mëshirë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Rila Monastery “St. Ivan Rilski”
http://rilamonastery.pmg-blg.com/

Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
History of Rila Monastery, St. Ivan Rilski, curious facts, architecture, frescos, big gallery, hotel of the monastery, maps of the monastery, contacts, chat and forum.
Gjuhët e sitit: English, Български   Referrals: +0/-2
Shtuar: 20.01.2007, u ndryshua: 23.07.2018
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

Annotation by an editor: За да видите този сайт е необходимо да имате инсталиран Macromedia Flash Player 8.0

Aladzha Monastery
http://bulgarian-tourism.com/aladja/
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
The homepage of the most famous rock monastery on the Bulgarian Black Sea coast. History, legend and gallery.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Deutsch, Français, Български   Referrals: +0/-1
Shtuar: 02.02.2005, u ndryshua: 11.02.2019
Temat: Manastiret e Kishës Orthodhokse të Bullgarisë
Për më tepër: Historia e Kishës
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente