Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kisha Orthodhokse:  Kisha Orthodhokse Autoqefale:  

Patriarkana e Aleksandrisë

Nëntemat:  Dioqezat e Patriarkanës së Aleksandrisë (0)Manastiret e Patriarkanës së Aleksandrisë (0)Famulli të Patriarkanës së Aleksandrisë (0)Organizata të Patriarkanës së Aleksandrisë (0)Institucione edukative të Patriarkanës së Aleksandrisë (0)Të rejat nga Patriarkana e Aleksandrisë (0)
Për më tepër:  Libra në gjuhën greke (2)Në greqisht (887)
Temat
The Greek Orthodox Patriarchate of Alexandria and all Africa
http://www.patriarchateofalexandria.com/
Patriarkana e Aleksandrisë (Afrika veriore, Egjipti). Faqja zyrtare
News. History. Mission. Articles. Photos. Calendar. Parish directory.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-18
Shtuar: 28.01.2001, u ndryshua: 16.10.2018
Temat: Orthodhoksia në Botë, Patriarkana e Aleksandrisë, Kisha Orthodhokse Autoqefale, Kisha Orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Orthodox Church in Tanzania
http://www.orthodoxytz.com/
Patriarkana e Aleksandrisë (Afrika Lindore, Tanzania). Faqja zyrtare
Under the jurisdiction of the Patriarchate of Alexandria. A history of Orthodoxy in Tanzania, the Archdiocese of Mwanza, Metropolitan Jeronymos of Mwanza, photos from around the Archdiocese, Orthodox Christian mission experiences and holy liturgy in Swahili.
Gjuhët e sitit: English, others   Referrals: +0/-18
Shtuar: 22.01.2016
Temat: Dioqezat e Patriarkanës së Aleksandrisë, Orthodhoksia në Botë
Për më tepër: Famulli të Patriarkanës së Aleksandrisë, Manastiret e Patriarkanës së Aleksandrisë, Lëvizjet misionare, Liturgjia, Patriarkana e Aleksandrisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Archbishopric of Good Hope, Cape Town. Patriarchate of Alexandria & All Africa
http://goarch.co.za/
Patriarkana e Aleksandrisë (Afrika Jugore, Afrika e Jugut). Faqja zyrtare
With jurisdiction over the Western Cape, Eastern Cape, Northen Cape, Free State and KwaZulu-Natal of South Africa, and the countries of Namibia, Lesotho and Swaziland. Parishes, Faith, prayers, activities, media, people, photos, contact and links.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-17
Shtuar: 30.12.2008, u ndryshua: 16.03.2019
Temat: Dioqezat e Patriarkanës së Aleksandrisë
Për më tepër: Famulli të Patriarkanës së Aleksandrisë, Lutje, libra lutjesh, Parimet e Orthodhoksisë, Besimi Orthodhoks, Patriarkana e Aleksandrisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente