Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Media orthodhokse:  

Material analizues

Temat
Pravoslavie.Ru. Orthodox Web Portal
http://orthochristian.com/

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Stauropegial Submission (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
Current news and events. Sections: religion, history, theology, culture and politics.
Mirrors and alternative site versions: http://pravoslavie.ru/english/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Српски   Referrals: +9/-63
Shtuar: 28.01.2001, u ndryshua: 14.04.2019
Temat: Material analizues, Portale web orthodhokse, Kisha Orthodhokse e Rusisë
Për më tepër: Gazetaria politike dhe shoqërore, Predikime, Pyetje dhe përgjigje, Parimet e Orthodhoksisë, Të rejat, Manastire, Besimi Orthodhoks, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
OrthodoxNet. Shining the Light of Wisdom and Truth
http://www.orthodoxnet.com/

Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqe private
A conservative Christian view on the modern world. On Orthodoxy. Articles, commentaries, news.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-21
Shtuar: 15.06.2005, u ndryshua: 13.11.2012
Temat: Material analizues, Bibliotekat elektronike
Për më tepër: Sect Studies, Position on Other Christian-like Religions, Të rejat, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
OrthodoxyToday.org. Orthodox Christian Morality Today
http://www.orthodoxytoday.org/
Kisha Orthodhokse në Amerikë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Commentary on social and moral issues of the day.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-13
Shtuar: 29.06.2005, u ndryshua: 27.05.2013
Temat: Material analizues, Të rejat, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Russian Orthodox Church. Official Website of the Department for External Church Relations
http://mospat.ru/en/

Kisha Orthodhokse e Rusisë (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
History and the present time. His Holiness Kirill, Patriarch of Moscow and All Russia. Documents. Church news. Synodal institutions and commissions. Dioceses and Bishops. Educational institutions. Presentations and publications. The Journal of the Moscow Patriarchate. Church calendar. Pilgrimage. Orthodoxy in the world. Questions about Faith and life. Photo, video and audio archives.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Español, Français, Italiano, Ελληνικά   Referrals: +0/-51
Shtuar: 28.01.2001, u ndryshua: 15.10.2018
Temat: Web Collections, Revista, Organizata Sinodiale
Për më tepër: Material analizues, Media dioqeziane, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Dobrotolyubie (Philokalia). News, Sermons and Church Life
http://dobrotoliubie.com/category/en/

Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
The website contains Orthodox news, sermons and articles on church life.
Gjuhët e sitit: English, Български   Referrals: +0/-27
Shtuar: 04.07.2018
Temat: Portale web orthodhokse
Për më tepër: Predikime, Material analizues, Të rejat, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
KrajinaForce.com. Voice of Exiled Krajisniks
http://krajinaforce.com/aboutus.html

Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Gadishulli ballkanik, Sërbia dhe Mali i Zi). Faqja zyrtare
A nonpolitical, non governmental and nonprofit website, established by joint efforts of exiled Krayinians, refugees from the territories of RS Krayina and Croatia. News, documents, pictures, movies, message board and links.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Српски   Referrals: +0/-26
Shtuar: 16.02.2007, u ndryshua: 12.07.2018
Temat: Kalvari sërb
Për më tepër: Urban and Rural Lands of Serbia and Montenegro, Material analizues, Kisha dhe Shteti, politika, Të rejat, Sërbia dhe Mali i Zi, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Alexander Nevsky Cathedral, Tallinn
http://nevsky.orthodox.ee/
Kisha Orthodhokse e Estonisë, Таллинская епархия (Vendet Baltike, Estonia). Faqja zyrtare
News, church, gallery and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Eesti   Referrals: +0/-24
Shtuar: 22.01.2001, u ndryshua: 25.03.2019
Temat: Kisha Orthodhokse e Estonisë, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Për më tepër: Sunday and Parish Schools, Material analizues, Parimet e Orthodhoksisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodoxie.com. Orthodox News
http://www.orthodoxie.com/en/

Asambleja e Episkopëve Orthodhoksë të Francës (Evropa perëndimore, Francë). Websit jozyrtar
Publishes information about Orthodoxy around the world. Making Orthodox life and Orthodox events better known, thanks to news summaries, commented links, various documents, and announcements.
Gjuhët e sitit: English, Français   Referrals: +0/-20
Shtuar: 15.02.2005, u ndryshua: 11.07.2018
Temat: Asambleja e Episkopëve Orthodhoksë të Francës, Orthodhoksia në Botë, Të rejat
Për më tepër: Material analizues, Media orthodhokse
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Panteleimon Convent, Kiev
http://feofania.church.ua/
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Kievit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
Information, address, photo gallery and interactive map.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-18
Shtuar: 22.02.2012, u ndryshua: 18.03.2019
Temat: Manastire
Për më tepër: Predikime, Lutje, libra lutjesh, Material analizues, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Saint John of Shanghai and San Francisco Church, Jacksonville, FL
http://stjohnsrocjax.org/en/
Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Sanctuary, live of St. John, schedule, parish life, news, donations, photo, forum, and video.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-17
Shtuar: 03.12.2014, u ndryshua: 05.06.2018
Temat: Famulli të Kishës Orthodhokse të Serbisë
Për më tepër: Material analizues, Discussion Boards
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente