Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Jeta kishtare:  Edukimi:  

Orthodox Education in Secular Schools and Universities

Temat
Andrei Saguna Faculty of Theology, Lucian Blaga University of Sibiu
http://www.ulbsibiu.ro/ro/facultati/teologie/
Kisha Orthodhokse e Rumanisë (Gadishulli ballkanik, Rumani). Faqja zyrtare
History, professors, students, master’s degree and PhD studies.
Mirrors and alternative site versions: http://teologie.ulbsibiu.ro/
Gjuhët e sitit: English, Românã   Referrals: +0/-12
Shtuar: 05.02.2006, u ndryshua: 13.08.2016
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Për më tepër: Kolegje dhe universitete orthodhkse, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Amsterdam Centre for Orthodox Theology, Vrije Universiteit Amsterdam
http://www.acot.nl/
Kisha Orthodhokse e Rusisë (Evropa perëndimore, Holandë). Faqja zyrtare
Background, agreement with the Moscow Patriarchate, sponsors, courses, lecture series, programmes, master and premaster.
Gjuhët e sitit: English, Nederlands   Referrals: +0/-10
Shtuar: 19.03.2015, u ndryshua: 19.09.2018
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Saints Methodius and Cyrill Institute of Theology, Belarusian State University
http://theology.bsu.by/en/
Byelorussian Exarchate, Dioqeza e Minskut (Jug-Perëndim, Bjellorusi). Faqja zyrtare
News, education, training, courses, spiritual life, student life, schedule, library, scientific work, competitions and contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://theology.bsu.by/
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-9
Shtuar: 14.07.2006, u ndryshua: 24.03.2019
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Sofia University of St. Kliment Ohridski, Faculty of Theology
http://www.uni-sofia.bg/
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
History & art. Administration. Resources. Orientation. R&D. Faculties. Students. Calendar. Departments. Degree courses. Curriculum.
Mirrors and alternative site versions: http://www.uni-sofia.bg/
Gjuhët e sitit: English, Български   Referrals: +0/-8
Shtuar: 06.01.2005, u ndryshua: 22.05.2018
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
The Institute for Orthodox Christian Studies, Cambridge
http://www.iocs.cam.ac.uk/

Kisha Orthodhokse e Rusisë (Evropa perëndimore, Britania e Madhe). Faqja zyrtare
The Eastern Orthodox house of studies in Cambridge, England. Founded in 1999 with the blessing of all the Orthodox hierarchs of Great Britain, the Institute is a member of the Cambridge Theological Federation. The Institute offers full-time and part-time courses in the Orthodox theological tradition. It is affiliated with the University of Cambridge and with Anglia Ruskin University.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-8
Shtuar: 12.05.2005, u ndryshua: 08.08.2018
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Faculty of Theology, Aristotle University of Thessaloniki
http://www.auth.gr/en/theosch/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Publications. Events. Studies. Administration. Departments. Library. Congresses.
Mirrors and alternative site versions: http://theo.auth.gr/
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά   Referrals: +0/-7
Shtuar: 22.06.2005, u ndryshua: 15.01.2019
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodoxe Theologie an der Lüdwig-Maximilians Universität München
http://www.orththeol.uni-muenchen.de/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Evropa perëndimore, Gjermania). Faqja zyrtare
Ausbildungseinrichtung für Orthodoxe Theologie. Biblische Theologie. Geschichtliche Theologie und Ökumenik. Systematische Theologie. Praktische Theologie. Studium und Promotion in Orthodoxe Theologie.
Gjuha e sitit: Deutsch   Referrals: +0/-4
Shtuar: 29.08.2004, u ndryshua: 19.04.2014
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Për më tepër: Kolegje dhe universitete orthodhkse, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Orthodoxes Schulamt für Österreich
http://www.orthodoxekirche.at/
Evropa perëndimore, Austria). Faqja zyrtare
Orthodoxer Religionsunterricht in Österreich, Religionslehrer, Gesetze, Links, Kontakt.
Gjuha e sitit: Deutsch   Referrals: +0/-3
Shtuar: 14.08.2012, u ndryshua: 07.11.2015
Temat: Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Theological Department at the Faculty of Humanities of the Russian State Social University
http://teo-rgsu.ru/eng/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Moskës (Moskë qytet) (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
Events, admissions, contacts, professors, information for students, library, photos and references.
Gjuhët e sitit: Русский, English, 中文   Referrals: +0/-3
Shtuar: 12.04.2007, u ndryshua: 28.06.2018
Temat: Kishat e Institucioneve Edukative, Orthodox Education in Secular Schools and Universities
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Viktor Petrovich Lega. Personal Website
http://legavp.ru/en/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Moskës (Moskë qytet) (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqe private
Assistant professor of theology and philosophy at St. Tikhon’s Orthodox University, Moscow Institute of Physics and Technology, Moscow State Linguistic University and Sretensky Theological Seminary. Lectures and programs on Christian apologetics, philosophy, books, articles, comments, events and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-13
Shtuar: 10.06.2004, u ndryshua: 02.07.2018
Temat: Material didaktik, Webfaqe të laikëve
Për më tepër: Orthodox Education in Secular Schools and Universities, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Holy Cross Bookstore, Brookline, Massachusetts
http://www.holycrossbookstore.com/

Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Holy Cross Bookstore is located on the campus of Hellenic College and Holy Cross Greek Orthodox School of Theology in Brookline, MA. It is the bookstore for the two schools and the distributor of the publications of Holy Cross Orthodox Press. Holy Cross Bookstore is dedicated to the dissemination of knowledge about the Orthodox Christian faith.
Mirrors and alternative site versions: http://store.holycrossbookstore.com/
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-12
Shtuar: 22.06.2005, u ndryshua: 07.08.2018
Temat: Librari
Për më tepër: Orthodox Education in Secular Schools and Universities, Shtëpi botuese, tipografi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Theological Studies. Journal of Faculties of Orthodox Theology of the Romanian Patriarchate
http://www.studiiteologice.ro/
Kisha Orthodhokse e Rumanisë (Gadishulli ballkanik, Rumani). Faqja zyrtare
History, editorial staff, objectives, external peer review, procedures, publishing conditions, subscriptions and photo gallery.
Gjuhët e sitit: English, Românã   Referrals: +0/-6
Shtuar: 11.10.2010, u ndryshua: 16.11.2016
Temat: Revista
Për më tepër: Orthodox Education in Secular Schools and Universities, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Nicholas Church, Marrickville, NSW
http://stnicholas.com.au/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Australia dhe Zelanda e Re, Australia). Faqja zyrtare
Service schedule, events, parish feasts, sacraments, Byzantine music, Sunday school, Scripture in schools, Greek schools, fellowship, sponsors, photo gallery and contact details.
Mirrors and alternative site versions: http://stnicholas.com.au/general/
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-6
Shtuar: 11.03.2013, u ndryshua: 25.01.2019
Temat: Famulli të Patriarkanës Ekumenike të Kostandinopojës
Për më tepër: Orthodox Education in Secular Schools and Universities, Sunday and Parish Schools, Brotherhoods, Sisterhoods, Religious Organizations, Edukimi
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Temat
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente