Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Jeta kishtare:  Trade and Trades:  Ndërmarrje industriale:  

Bell-Casting

Për më tepër:  Tingujt e këmbanave (0)Bell-Ringer Schools (0)
Temat
Foundry of Podorozhnyj B. A. Bells and Handbells
http://vipbells.com/

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Voronezhit dhe Borisoglebskut (Rusia Qëndrore, Rusia). Faqja zyrtare
The foundry of Podorozhnyj B. A. offers casting of bells, wedding bells, ship’s bells and souvenir custom-made handbells with pictures of towns, sights, arms and other symbols, prayers and other texts. The customers of the foundry can order small series of bells, which can be designed according to their own sketches and can be timed to different holidays, anniversaries and memorable dates.
Mirrors and alternative site versions: http://megarussia.ru/, http://sea-bells.ru/, http://voronezh.vipbells.ru/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська, Deutsch   Referrals: +0/-7
Shtuar: 01.06.2009, u ndryshua: 18.08.2018
Temat: Bell-Casting, Tingujt e këmbanave
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Veleganov Bell Foundry, Plovdiv
http://www.veleganov.com/

Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
Specialized in producing bells, candelabra, chandeliers and memorial tables. History, gallery and contacts.
Gjuhët e sitit: English, Ελληνικά, Български, Македонски, Românã   Referrals: +0/-4
Shtuar: 17.01.2011, u ndryshua: 03.12.2019
Temat: Liturgical Vestments and Mass Utensils, Bell-Casting
Për më tepër: Sales of Icons, Liturgical Vestments and Mass Utensils, Ndërmarrje industriale
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Clopotarul. Church Bells
http://clopote.md/en/
Kisha Orthodhokse e Moldavisë (Jug-Perëndim, Moldavia). Faqja zyrtare
Price list, history, ringing bells mp3, company, magazine and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Românã   Referrals: +0/-3
Shtuar: 21.03.2010, u ndryshua: 11.12.2019
Temat: Bell-Casting
Për më tepër: Tingujt e këmbanave
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Blagovest Bells. Promoting and Distributing Russian Church Bells and Orthodox Bellringing in America
http://russianbells.com/

Kisha Orthodhokse në Amerikë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
A Company promoting and distributing bells, peals, and chimes, rendering bell related consulting and services. Marketing, consulting on, and sales of Orthodox bells mainly from Russian manufacturers. Liturgical, theological, historical, technical and other information on the bells and their use. Contact information. E-shop for videos and books. News. Photos.
Mirrors and alternative site versions: http://blagovestbells.com/, http://churchbells.us/, http://orthodoxbells.com/
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 27.05.2003, u ndryshua: 30.09.2020
Temat: Bell-Casting, Tingujt e këmbanave
Për më tepër: Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR)
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Фnastasios Michailidis & SIA O.E. Production of Church Utensils, Thessaloniki
http://amichailidis.gr/en/
Kisha Orthodhokse e Greqisë (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
Produces brass chandeliers, bells, candelabra and other metal objects for church needs.
Mirrors and alternative site versions: http://amichailidis.gr/ru/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Ελληνικά   Referrals: +0/-7
Shtuar: 01.12.2014, u ndryshua: 11.07.2020
Temat: Liturgical Vestments and Mass Utensils
Për më tepër: Bell-Casting, Sales of Icons, Liturgical Vestments and Mass Utensils, Ndërmarrje industriale
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2020, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente