Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  

Jeta kishtare

Nëntemat:  Organizata (2)Edukimi (0)Murgjëria (0)Jeta familjare (1)Trade and Trades (0)Pelegrinazhet, udhëtimet (0)
Për më tepër:  Konferenca, Lexime, Seminare (0)Kisha dhe Shoqëria (3)Mystery of Iniquity (1)
Temat
Orthodoxy and the World. Russian Orthodox Church Website
http://pravmir.com/

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Moskës (Moskë qytet) (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqe private
A guide to Orthodox life. Articles about Orthodoxy, contemporary Church life and society issues, family life and upbringing of children, Christian fiction, sermons and Orthodox music.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +4/-64
Shtuar: 12.02.2004, u ndryshua: 28.06.2018
Temat: Lëvizjet misionare, Besimi Orthodhoks, Portale web orthodhokse
Për më tepër: Website të shkrimtarëve, Sound Files, Predikime, Kisha dhe Ushtria, Pelegrinazhet, udhëtimet, Jeta familjare, Pyetje dhe përgjigje, Bibliotekat elektronike, Të rejat, Jeta kishtare, Literatura
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Agioritiki Estia. Mount Athos Center
http://agioritikiestia.gr/en/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Gadishulli ballkanik, Greqia). Faqja zyrtare
An urban-non-profit organization founded by the Municipality of Thessaloniki in collaboration with the Holy Community of Mount Athos. Its activities include scientific work, publications, exhibitions, work with pilgrims, etc.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Ελληνικά   Referrals: +0/-7
Shtuar: 23.09.2015, u ndryshua: 24.08.2018
Temat: Non-profit Organizations, Organizata
Për më tepër: Manastiret e Patriarkanës Ekumenike të Konstandinopojës, Pelegrinazhet, udhëtimet, Jeta kishtare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Phyllis Meshel Onest, Akron, Ohio
http://www.phyllisonest.com/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqe private
Home page of the former Director of the Office of Religious Education, the Metropolis of Pittsburgh (Pennsylvania), Greek Orthodox Archdiocese of America. Resources for Church School, Clergy, Parents; articles on teaching methods, teacher development; lesson plans; classroom activities, worksheets, crafts & handouts; Lenten 40-day projects; ready-to-print books, games, projects, posters; Christmas plays; Orthodox family life articles; adult education; archived Newsletters; Planning Calendars.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-4
Shtuar: 22.06.2005, u ndryshua: 15.07.2014
Temat: Material didaktik, Edukimi, Webfaqe të laikëve
Për më tepër: Dioqezat e Patriarkanës Ekumenike, Kreshmët, Jeta familjare, Jeta kishtare
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Për më tepër:   Τελευταίες προσθήκες;   უკანასკნელი ცნობები;   Latest additions
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2018, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente