Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Besimi Orthodhoks:  Kalendari, Emrat:  

Kreshmët

Për më tepër:  Kuzhina Orthodhokse (0)
Temat
Eternal Orthodox Church Calendar
http://www.crkvenikalendar.com/index_en.php
Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Gadishulli ballkanik, Sërbia dhe Mali i Zi). Websit jozyrtar
Calendar, liturgy, prayers, the slava, tradition, fasting, moon phases, Serbian names, history. For webmasters: displaying the calendar on your site.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Deutsch, Español, Français, Ελληνικά, Български, Српски, Македонски, Georgian, Românã, Suomi, 中文   Referrals: +0/-34
Shtuar: 18.01.2011, u ndryshua: 12.05.2017
Temat: Kalendari, Emrat, Bibliotekat elektronike
Për më tepër: Programs, scripts, Web services, Shenjtorë sërb, Kreshmët, Festat, Lutje, libra lutjesh, Liturgjia, Besimi Orthodhoks, Orthodhoksia në Internet
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. George Russian Orthodox Church in Carlton, NSW
http://stgeorgeparish.org.au/

Russian Orthodox Church outside of Russia (ROCOR) (Australia dhe Zelanda e Re, Australia). Faqja zyrtare
Here you will find information about the past and the present of the parish, get acquainted with its life, learn about the events. You will learn about ways Russian Orthodox service is conducted. You will receive answers to your questions about God and the Church.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-18
Shtuar: 15.10.2012, u ndryshua: 12.06.2017
Temat: ROCOR Parishes
Për më tepër: Kreshmët, Festat, Predikime, Sales of Icons, Liturgical Vestments and Mass Utensils, Librari, Dyqane, Parimet e Orthodhoksisë, Kalendari, Emrat, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Saints Peter and Paul Orthodox Church, Manchester, New Hampshire
http://www.saintspeterandpaulnh.org/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Famulli të Patriarkanës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
History, schedule of services, introduction to the Orthodox Church, icons, annual festal cycle and traditions.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-7
Shtuar: 25.08.2003, u ndryshua: 16.05.2018
Temat: Vende të ndryshme
Për më tepër: Kreshmët, Festat, Parimet e Orthodhoksisë, Shenjtorët, Kalendari, Emrat, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Assumption Greek Orthodox Church, Scottsdale, Arizona
http://www.assumptionaz.org/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Parish programs include an Orthodox Radio Outreach Ministry and a full youth program. Website features general information about to the church, studies in Orthodoxy, lenten studies, Bible studies, sermons, pastoral letters, monthly newsletters.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-6
Shtuar: 04.09.2004, u ndryshua: 16.06.2013
Temat: Famulli të Patriarkanës Ekumenike të Kostandinopojës
Për më tepër: Kreshmët, Predikime, Parimet e Orthodhoksisë, Theologjia, Trashëgimia e Etërve të Shenjtë, Bibla, Besimi Orthodhoks
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Holy Transfiguration Church, Great Walsingham
http://holytransfigurationwalsingham.simdif.com/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Evropa perëndimore, Britania e Madhe). Faqja zyrtare
Orthodoxy in Norfolk. History, Orthodox worship, fasts and feasts, prayer, contacts & links.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-6
Shtuar: 13.06.2015, u ndryshua: 14.06.2015
Temat: Famulli të Patriarkanës Ekumenike të Kostandinopojës
Për më tepër: Kreshmët, Festat, Lutje, libra lutjesh, Kalendari, Emrat
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Nicholas Church, Jamestown, NY
http://www.stnicholasjamestown.org/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Clergy, worship, patron saint, parish calendar, introduction to Orthodox faith, education, Great Lent, newsletter, events, ministries, and contacts.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-3
Shtuar: 18.12.2016
Temat: Famulli të Patriarkanës Ekumenike të Kostandinopojës
Për më tepër: Kreshmët, Parimet e Orthodhoksisë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente