Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kultura, Arti, Shkenca:  Muzikë:  Vocal Music:  

Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse

Temat
Theotokos – It Is Truly Meet. International Festival for Orthodox Music, Pomorie
http://orthodoxvoices.org/?lang=en
Kisha Orthodhokse e Bullgarisë (Gadishulli ballkanik, Bullgaria). Faqja zyrtare
The Festival is organized in response to the growing interest in Orthodox music, its preservation and dissemination, creation and performance of Orthodox chants worldwide. Rules, conditions, participation form, participants, links and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Български   Referrals: +0/-2
Shtuar: 28.01.2005, u ndryshua: 20.05.2018
Temat: Musical Events, Cultural Public Events
Për më tepër: Muzika korale, këngët, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Vocal Music, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
St. Gregory Biziukovo Monastery
http://bizukiv.ks.ua/
Kisha Orthodhokse e Ukrainës, Dioqeza e Khersonit (Jug-Perëndim, Ukrainë). Faqja zyrtare
History, photo gallery, chants, appeal for help, donations & contacts.
Mirrors and alternative site versions: http://bizukov-mon.church.ua/, http://bizukov.io.ua/
Gjuhët e sitit: Русский, English, Українська   Referrals: +0/-2
Shtuar: 06.09.2009, u ndryshua: 19.11.2018
Temat: Manastire
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Shtetet e ish Bashkimit Sovjetik
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Lilychant. Orthodox Music Software
http://orthodoxeastmidlands.uk/music/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Sourozhit (Evropa perëndimore, Britania e Madhe). Faqja zyrtare
Free software for creating sheet music. The software is designed specifically for setting English translations of Orthodox liturgical texts to the traditional Russian tones. The site also contains pattern files for the tones and some example settings.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-2
Shtuar: 08.03.2014, u ndryshua: 05.04.2019
Temat: Programs, scripts, Web services, Muzika korale, këngët, Musical Scores
Për më tepër: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Vocal Music
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente