Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kultura, Arti, Shkenca:  Muzikë:  

Muzika popullore

Temat
SOKO Serbian Folklore Group, Chicago
http://sokohrsoc.com/
Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Created with the support and blessing of the Holy Resurrection Serbian Orthodox Cathedral for all Orthodox Christian children from pre-school age through high school and beyond. History, event calendar, video slider, gallery, documents, and contacts.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-8
Shtuar: 26.04.2018, u ndryshua: 27.04.2018
Temat: Muzika popullore, Performers and Ensembles
Për më tepër: Organizata rinore, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:

    Për më tepër:
Andrey Vinogradov. Composer, Arranger and Performer from Moscow
http://andreyvinogradov.com/

Kisha Orthodhokse e Rusisë (Not associated with any particular region, Rusia). Faqe private
Andrey Vinogradov – former member of the band Arsenal and founder of this one-of-a-kind project, which celebrates and promotes traditional ethnic music. He recently mastered the hurdy-gurdy, a unique instrument, the European lyrichord.
Mirrors and alternative site versions: http://avinograd.narod.ru/
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-13
Shtuar: 29.03.2004, u ndryshua: 23.02.2019
Temat: Performers and Ensembles, Webfaqe të laikëve
Për më tepër: Muzika popullore, Inçizime në CD dhe kaseta, Sound Files, Muzika popullore dhe bashkëkohore, Përmbledhje muzikore, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Russian Orthodox Queensland
http://roq.org.au/
Kisha Orthodhokse e Rusisë (Australia dhe Zelanda e Re, Australia). Faqja zyrtare
Churches: Blessed Virgin of Vladimir, St Nicholas Cathedral, St Seraphim Parish. Music and Russian culture. Russian Orthodox playgroup. Sport.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-10
Shtuar: 11.02.2005, u ndryshua: 31.07.2018
Temat: Orthodhoksia në Botë, Vende të ndryshme
Për më tepër: Muzika popullore, Muzika klasike, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Jetimore, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Patriarchal Choir of the Danilov Monastery, Moscow
http://danilovhor.ru/
Kisha Orthodhokse e Rusisë, Stauropegial Submission (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
A brief introduction in English.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-9
Shtuar: 28.01.2001, u ndryshua: 26.06.2018
Temat: Performers and Ensembles
Për më tepër: Muzika popullore, Sound Files, Muzika korale, këngët, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Manastire, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Serbian Singing Federation
http://www.serbiansingingfederation.com/
Kisha Orthodhokse e Sërbisë (Amerika e Veriut, Shtetet e Bashkuara të Amerikës). Faqja zyrtare
Provides leadership, guidance, resources, and musical events to promote and perpetuate Serbian music on the North American continent. Member choirs, history, goals, accomplishments, calendar, awards, and alumni.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-7
Shtuar: 17.11.2016
Temat: Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Performers and Ensembles
Për më tepër: Muzika popullore, Muzika korale, këngët, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2022, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente