Gjuha: 
Krishtërimi Orthodhoks:  Kultura, Arti, Shkenca:  Muzikë:  

Muzika klasike

Temat
Russian Orthodox Queensland
http://roq.org.au/
Kisha Orthodhokse e Rusisë (Australia dhe Zelanda e Re, Australia). Faqja zyrtare
Churches: Blessed Virgin of Vladimir, St Nicholas Cathedral, St Seraphim Parish. Music and Russian culture. Russian Orthodox playgroup. Sport.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 11.02.2005, u ndryshua: 31.07.2018
Temat: Orthodhoksia në Botë, Vende të ndryshme
Për më tepër: Muzika popullore, Muzika klasike, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Jetimore, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Ivan Moody. Personal Site
http://ivanmoody.co.uk/
Patriarkana Ekumenike e Konstandinopojës (Evropa Jug-Perëndimore, Portugali). Faqe private
Biography. Orthodox liturgical texts. Orthodox liturgy links. The Orthodox Church in Portugal. Spanish and Portuguese Orthodox links.
Gjuha e sitit: English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 16.05.2005, u ndryshua: 10.07.2018
Temat: Webfaqe të laikëve
Për më tepër: Muzika klasike, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Liturgjia, Performers and Ensembles, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Blagovest. Sacred Music Ensemble, Moscow
http://en.blagovest-ensemble.ru/

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Moskës (Moskë qytet) (Moska dhe provinca e saj, Rusia). Faqja zyrtare
History, projects, persons, discs, download and contacts.
Gjuhët e sitit: Русский, English   Referrals: +0/-1
Shtuar: 25.06.2005, u ndryshua: 14.02.2019
Temat: Performers and Ensembles
Për më tepër: Inçizime në CD dhe kaseta, Sound Files, Muzika korale, këngët, Muzika klasike, Muzikë dhe këngë kishtare orthodhokse, Përmbledhje muzikore, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Aftersounds of Heaven. International Cultural Project
http://otzvuki-nebes.narod.ru/eng.html

Kisha Orthodhokse e Rusisë, Dioqeza e Shën Pjetërburgut (Shën Pjetërburgu, Rusia). Faqja zyrtare
Attention! The site contains an unmoderated text or banner ads (Për më tepër: Orthodox Web Hosting)
The project is aimed at the revival of interest to imperishable Christian values, traditions and love to Motherland in the contemporary art. Revival of interest in spiritual literature and spirituality among youth. Poetic events, concerts, radio broadcasts and presentations.
Gjuhët e sitit: Русский, English, Deutsch, Српски, Dansk   Referrals: +1/-18
Shtuar: 10.11.2010, u ndryshua: 21.06.2018
Temat: Musical Events, Poezia
Për më tepër: Muzika klasike, Muzikë
Faqet më të lexuara: -
Gjendja e faqes:
Vëllezër dhe motra! Ju kërkojmë të na informoni për site orthodhkse të reja ose ekzistuese që nuk figurojnë në Direktorinë (Katalogun) tonë. Ju lutemi gjithashtu, të na informoni për parregullsitë që mund të gjeni ne Direktorinë (Katalogun) tonë.
Shto një lidhje | Login | Rregulla | Faqet më të lexuara | Kërko | Kërkim i Përparuar | Bashkëpuntorët tanë | Temat
Gjuha:   Русский  English  Românã  Српски  Ελληνικά  Français  Deutsch  Български  Polski  Español  Italiano  Georgian  Český  Nederlands  Português  Svenska  Suomi  Japanese  Shqip  Norsk  Latviešu
Яндекс цитирования liveinternet.ru: показано число просмотров за 24 часа, посетителей за 24 часа и за сегодня

(C) 2001-2021, Krishtërimi Orthodhoks (dizenjimi, programimi, mbështetja teknike).   Për propozime dhe komente